تبلیغات

پیچک

به سوی حقیقت... - ملت ایران کسی را که تعرض بکند رها نمیکند
 
   
ملت ایران کسی را که تعرض بکند رها نمیکند

15 پاسخ راهبردی ایران در صورت تجاوز احتمالی به خاک جمهوری اسلامی


امام خامنه ای :

اگر غلطی از آنها سر بزند ، جمهوری اسلامی ، تل آویو و حیفا را با خاک یکسان خواهد کرد . . .

با گسترش تهدیدات روزافزون جهان غرب بر علیه ایران این اندیشه در ذهن ها تداعی میگردد که آیا قدرتهای استعماری جهان باردیگر سناریوی تلخ را برای منطقه خاورمیانه و به ویژه ایران کهن طراحی کرده اند؟ آمریکایی ها به درستی میدانند که خود مسبب اصلی جنگهای خاورمیانه و کشتار مردمان افغانستان و عراق و پاکستان و سوریه و یمن و عراق و هشت سال جنگ ایران و عراق هستند. بهانه دفاع از منافع ملی آمریکا و گسترش آزادی و حقوق بشر در سوریه و افغانستان و عراق و پاکستان و ایران بیشتر شبیه به داستانی برای کودکان می باشد٬ با ظاهری زیبا ولی باطنی ژرف و ویرانگر.

به باورکارشناسانی که در عرصه منافع ملی کشورهای منطقه تحقیق میکنند نتیجه حضور نیروهای استعماری اروپا و به ویژه پرتغال٬ هلند٬ فرانسه٬ انگلستان و آمریکا طی پانصد سال گذشته در خاورمیانه و به ویژه در ایران و حوزه خلیج فارس چیزی جز دخالت در امور داخلی ملتها٬ استثمار آنها٬ اشغال جزیره هرمز٬ اشغال خوزستان٬ تسلط بر بازارهای اقتصادی منطقه٬ تحریک کشورهای حوزه خلیج فارس بر ضد یکدیگر٬ فروش تسلیحات نظامی غرب در خاورمیانه٬ غارت نفت و گاز٬ خروج و سرقت آثار باستانی کشورهای کهن منطقه٬ تجزیه بحرین از ایران٬ سقوط هواپیمایی مسافربری ایران در خلیج فارس٬ کمک تسلیحاتی به رژیم بعث عراق و کشتار مردم منطقه و تشکیل گروه های افراطی تکفیری و... نبوده است.

..........

با توجه به این پیشینه استعماری غرب در منطقه٬ استراتژی کلی آنان در برخورد با کشورهای جنوب غرب آسیا که مرکز انرژی و تمدن دنیا محسوب میشوند به روشنی قابل تشخیص می باشد. در حقیقت غرب و به ویژه انگلستان و آمریکا منافع ملی خود را در استثمار ملتهای خاورمیانه٬ عقب مانده نگاه داشتن این منطقه٬ گسترش تفکرات افراطی همچون طالبان و القاعده و النصره و داعش و وهابیت٬ گسترش درگیری و جنگ و عملیات تروریستی٬ اختلافات قومی و دینی و زبانی میدانند. حمایت از گروهکهای منحرف و دست نشانده پان عربیسم٬ پان ترکیسم٬ خلق الاهواز٬ جندالله٬ قوم گرایان پشتون٬ از این روی استراتژی اصلی آنان غارت انرژی (که رگ حیاط اروپا و آمریکا محسوب میشود)٬ فروش تسلیحات تاریخ مصرف گذشته و مانع شدن از پیشرفت کشورهای منطقه است.

با توجه به همین سناریو هر از گاهی شاهد تغییرات بنیادین٬ انقلاب٬ جنگ٬ درگیری های قومی٬ کودتا٬ خلق فرقه های منحرف و عملیات تروریسی در خاورمیانه هستیم.

دول ضعیف عربی حوزه خلیج فارس که پرورش دهنده ریشه استعمار در منطقه محسوب میشوند٬ امروزه به برکت فروش نفت و گاز ظاهر خود را همچون کشورهای اروپایی نموده و سرزمینشان را به پایگاهی دائمی برای اروپا و امریکا در خلیج فارس مبدل نموده اند که البته این امر ریشه ای کهن در پیشینه ضعیف این دولتها دارد. برای نمونه در قرن نوزدهم دولتهای خلیج فارس قراردادهایی با بریتانیا منعقد ساختند و روابط خارجی خود را زیر نظر انگلستان قرار دادند. طبق این قراردادها شیوخ مزبور متعهد شدند که بدون تصویب انگلستان خاک خود را به دیگران ندهند و امتیازی نیز به کشوری واگذار نکنند. طبق این قراردادها محاکمه شهروندان انگلیسی و افراد ملل خارجی نیز به دولت انگلستان محول شده است .(روزنامه تایمز٬لندن10 اوت 1975–مقاله در خلیج فارس چهار دولت و هفت شیخ نشین وجود دارد).

از سال 2006 به بعد که تهدید های نظامی بر علیه برنامه هسته ای ایران شدت گرفت موجی از نگرانی در دل ایرانیان نیز شکل گرفت. ملت ایران که تجربه سنگین هشت سال جنگ تحمیلی عراق (با حمایت اتحادیه عرب ٬ اروپا و امریکا) بر علیه ایران را با پوست و خون خود تجربه کرده اند و چند سالی با آرامش شاهد پیشرفت علمی و صنعتی و نظامی کشورشان بودند٬ این بار شاهد سخن گفتن از تجاوزی دیگر از نوع اجماع قدرتهای صنعتی جهان بر ضد کشورشان هستند. البته مسئولین دولتی ایران نیز پاسخ این تهدیدات را در سطح دیپلماتیک داده اند ولی آیا پاسخ عملی این حمله تنها به جنگ نظامی بین ایران و غرب محدود میشود ؟ آیا تئورسین های غرب از موقعیت استراتژیک ایران و ژئو استراتژیک منطقه و همچنین نفوذ ایران در بین برخی کشورهای همسایه خود ناآگاه است ؟ آیا غرب ایران را کشوری همچون عراق یا افغانستان می پندارد ؟

نگارنده با دقت در پیشینه تاریخی ایران٬ اوضاع جنگهای داخلی سوریه-عراق-افغانستان-یمن-عربستان-پاکستان٬ نقش محوریت ایران در مذهب اسلامی و بخصوص شیعیان و اهل سنت جهان٬ پتانسیل های ملی در دفاع از سرزمین٬ تسلط سیاسی و جغرافیایی بر خلیج فارس و تنگه هرمز و توانایی های بالقوه ایران در ادامه نامحدود جنگهای نامنظم پیش بینی پاسخی شگفت آوری را از سوی ایران به هرگونه تجاوز به مرزهای آبی و خاکی کشورمان یادآور میشوم .

به باور کارشناسان جغرافیای سیاسی٬ مـنـطـقـه خـلیـج فارس، یک منطقه استراتژیک جهانی به شمار می آید، زیرا مرکز تأمین انرژی مورد نـیـاز کـشـورهـای صـنـعـتـی جـهان و شاهراه اقتصادی و بازرگانی بین سه قارّه اروپا، آسیا و آفریقا می باشد . همچنین این منطقه مرکز جهان اسلام با اکثریت شیعه، یکی از مناطق اصلی تمدن بشری و از موقعیت نظامی حسّاسی نیز بـرخـوردار اسـت. در صورت آغاز هرنوع جنگی بر ضد ایران حوزه درگیریهای نظامی ایران و غرب بسیار فراگیرتر از مرزهای جغرافیایی کنونی ایران خواهد بود.

 

به شکل کلی مهمترین پاسخ های فراگیر ایران به این تجاوز نظامی میتواند شامل این موارد گردد :

1- مسدود کردن مدت دار تنگه هرمز و توقف جریان 30تا40 درصد از نفت جهان

2- هدف قرار دادن میادین نفتی عربستان و کاهش صدور درازمدت انرژی به غرب

3- هدف قرار دادن ناوهای جنگی٬باری و نفت کش ها در خلیج فارس و آغاز جنگ سوم خلیج فارس

4- هدف قرار دادن کشورهای عربی (در صورت بازکردن مرزهای خود)

5- هدف قرار دادن اسرائیل (که به عنوان یکی از ایالتهای آمریکا در منطقه محسوب میشود)

6- هدف قرار دادن پایگاههای سربازان آمریکایی٬ انگلیسی در منطقه و آغاز برچیده شدن آنها

7- گسترش فراگیر عملیات انتحاری در کل خاورمیانه و نفوذ به اروپا

8- آغاز نبردهای درازمدت حزب الله لبنان با اسرائیل

9- آغاز نبردهای درازمدت فلسطین با اسرائیل

10- گسترش جنگ گروه الحوثی با سردمداران فاسد سعودی٬ مصر و اردن

11- آغاز شورش های آزادیخوانه شیعیان کویت٬ قطر٬ عمان٬ یمن٬ عراق

12- آغاز شورش های فراگیر شیعیان مبارز بحرینی توسط برخی گروهها همچون الوفاق الوطنی الاسلامی٬ العمل الاسلامی البحرین٬ الجبهه الاسلامیه لتحریر البحرین و عموم شیعیان حق طلب بحرین که تحت ستم هستند.

13- گشودن مرزهای تحمیلی ایران با افغانستان٬ عراق٬ ارمنستان٬ آذربایجان٬ کردستان عراق و بلوچستان پاکستان

14- گشودن بازار اسلحه ایران به همه کشورهایی که به نوعی با غرب در تضاد هستند

15- فرستادن نیروهای استشهادی ایران به قاره اروپا و آمریکا و آغاز عملیات های انتحاری در غرب

که البته مهمترین این پاسخ ها فرستادن نیروهای گسترده استشهادی و ازجان گذشته به خاک اروپا و آمریکا است که میتواند موجب سقوط امنیت و اقتصاد این کشورها برای سالیان درازی گردد و همچنین نابودی کامل رژیم صهیونیستی . . .

همچنین احتمال عکس العملهای مختلف دیگری از سوی ایران پیش بینی میشود که در شرایط خاص خود و بسته به نوع درگیری نظامی توسط دکترین نظامی سپاه و ارتش و یا متخصصین دفاع ملی طراحی و اجرا میشود. بدون شک این اقدامات نه تنها امنیت منطقه خاورمیانه که شاهرگ انرژی جهان است را به مخاطره می اندازد بلکه امنیت بین المللی را برای مدتها متزلزل میکند و میتواند آغازگر جنگی بزرگ و فراگیر در سطح کشورهای مختلف جهان باشد که البته نه به صلاح ایران در حال توسعه است و نه به صلاح کشورهای عربی و اروپایی و آمریکایی خواهد بود.

امام خامنه ای :

اگر غلطی از آنها سر بزند ، جمهوری اسلامی ، تل آویو و حیفا را با خاک یکسان خواهد کرد . . .[ ]
[ مرتبط با ] : بصیرت
ن : امیرعباس کریمی
ت : پنجشنبه 17 اردیبهشت 1394
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
viagra nose spray یکشنبه 19 خرداد 1398 04:26 ب.ظ

Link exchange is nothing else however it is just placing the other person's web site link on your page at proper place and other person will also do similar in support of you.
Why is my Achilles tendon burning? دوشنبه 27 شهریور 1396 04:42 ق.ظ
When I initially commented I clicked the "Notify me when new comments are added"
checkbox and now each time a comment is
added I get several e-mails with the same comment.
Is there any way you can remove me from that service?
Many thanks!
obsequiousnanny64.exteen.com چهارشنبه 18 مرداد 1396 12:30 ب.ظ
Excellent goods from you, man. I have understand your stuff previous to and you are just too wonderful.
I really like what you've acquired here, certainly like what you're stating
and the way in which you say it. You make it enjoyable
and you still care for to keep it sensible. I cant wait to read much more from you.

This is actually a wonderful web site.
BHW چهارشنبه 6 اردیبهشت 1396 06:28 ب.ظ
WOW just what I was looking for. Came here by searching for به
سوی حقیقت... - ملت ایران کسی را که تعرض بکند رها نمیکند
BHW سه شنبه 29 فروردین 1396 04:05 ب.ظ
Good day! Would you mind if I share your blog with
my facebook group? There's a lot of folks that I think would really appreciate
your content. Please let me know. Thank you
BHW دوشنبه 28 فروردین 1396 04:16 ب.ظ
This post provides clear idea designed for the new users
of blogging, that in fact how to do blogging.
BHW سه شنبه 22 فروردین 1396 12:21 ب.ظ
Hi there great blog! Does running a blog such as this require
a great deal of work? I've absolutely no expertise in programming however I
was hoping to start my own blog in the near
future. Anyways, should you have any suggestions or techniques for new blog
owners please share. I understand this is off topic but I simply needed to
ask. Thank you!
مهاجر شنبه 19 اردیبهشت 1394 12:03 ق.ظ
عالی .نسال الله منازل الشهدا
امیرعباس کریمی پاسخ داد:
متشکرم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر